אימון אישי

אימון אישי ועסקי

אימון אישי הוא תהליך קצר מועד, באמצעותו מסייע מאמן מוסמך למתאמן, להגשים את מטרתו ואת החזון אותו הוא רוצה להשיג. אימון אישי אומנם משלב בהגדרתו את המילה אישי, אך הוא מתאים ליחידים ולקבוצות במקביל, כדי לאפשר להם לשפר מיומנויות ולהגיע להישגים בטווח הקצר והארוך גם יחד.

תהליך אימון אישי עוזר למתאמן להכיר שפה מקדמת ומקרבת תוך שהוא בוחן את הפרדיגמות שחוסמות אותו ובונה ביחד עם המאמן פרדיגמות מקדמות.

תחילתו של התחום הגיע מעולם הספורט, בו בוצעו אימונים אישיים לטניסאים בתחילת הקריירה המקצועית ובמהלכה, על מנת להביא אותם להישגים גבוהים יותר. עם הזמן שחלף פרץ תחום האימון האישי גבולות והגיע אל כלל האוכלוסייה, בין אם אלו אנשים שמעוניינים להתמודד עם בעיה המעכבת אותם בחייהם ובין אם אלו הם בעלי עסקים שזקוקים לייעוץ, הדרכה והנחיה בדרכם המקצועית ובין אם אלו הם עובדים בחברה, אשר שכר עבורם המנכ"ל אימון אישי להצלחת ההליכים התעסוקתיים.

עם הזמן, נחשפנו לבתי ספר רבים אשר מנחילים את תורת האימון האישי ומאמנים רבים החלו להציע את שירותם אם באופן עצמאי ואם כשכירים בחברת יועצים ומאמנים אישיים.

אימון אישי ועסקי – יתרונות

אימון אישי ניתן לחלק למספר קטגוריות, אשר כל אחת מהקטגוריות מתאימה באופן ספציפי לאוכלוסיה ממוקדת. חשוב להבחין בין טיפול פסיכולוגי או ייעוץ ארגוני לבין אימון אישי. המאמן האישי הוא אינו פסיכולוג והוא אינו יועץ ארגוני, מהמקום בו מוציא המאמן מן המתאמן אך ורק את מה שקיים בו, ללא כל ניסיון לגרום לו להשתנות או להמציא עצמו מחדש.

תחומי האימון כוללים:

 • אימון להשגת מטרה ספציפית של כל מתאמן, בין אם זהו רצון לרדת במשקל, להפסיק לעשן, להיפרד לשלום מהדחיינות ועוד.
 • מאמנים מאמנים – גם מאמן זקוק לאימונים אישיים, על מנת לשפר את יכולותיו התעסוקתיות ועל מנת להתמקד ביתרונותיו, אותם הוא צריך להשריש בידי המאומן.
 • אימון עסקי בו מלווה המאמן את המתאמן להגשמת החזון העסקי והתגברות על קשיים ומכשולים בדרך.
 • אימון לקבוצות לדוגמא: קבוצות הרזייה, קבוצות מעשנים, אלכוהוליזם ועוד.
 • זוגיות – זוגות רבים מגיעים במהלך הזוגיות למצבים לא נעימים ולא נוחים ועל מנת להתגבר על המכשול שמאיים על הזוגיות ועל מנת להצליח ולטפח זוגיות טובה יותר ופורייה הרבה יותר, ניתן להסתייע בעזרתו של מאמן אישי אשר מנחה ומאמן לזוגיות טובה יותר, שמספקת את שני הצדדים.

כיצד לבחור מאמן אישי עסקי?

הבחירה כיום במאמן אישי איתו תעבדו על הצורך שלכם היא מורכבת, הן משום שקיימים רבים המציעים את השרות והן משום שעל מנת שהאימון יצליח להשיג תוצאות ראויות, חשוב שיהיה חיבור בין המאמן למתאמן.

עוד לפני שאתם מקבלים החלטה לעבוד עם מאמן ספציפי ואין זה משנה מה שמו בשוק וממי קבלתם המלצה, אם אין ביניכם חיבור, שקלו את המשך התהליך בשנית. מאמן טוב אשר מכיר את התחום, על פי רוב יהיה מספיק כנה לומר כי רצויי שתמשיכו בחיפושים, משום שהוא לא מרגיש שיצליח לתרום לכם בתהליך, אך אל תסמכו על היושרה ועל האמינות של המאמן וחפשו את זה שהתקשורת איתו טובה ומפרה.

חשוב לזכור כי בפני המאמן תחשפו את החולשות שלא תמיד נעים לחשוף, ובאם לא תחושו בנוח, יהיה קשה מאוד להיחשף והתהליך יכשל על חוסר תקשורת ואי היכולת שלכם לחשוף את הבעיה האמיתית לשמה פניתם לקבלת עזרת הנחייה ואימון.

לסיכום: עוד לפני שאתם בוחרים מאמן, הבינו על מה אתם רוצים לעבוד ובדקו כי המאמן אכן מתמחה ובעל ניסיון בתחום הספציפי לו אתם זקוקים וזכרו כי מאמן עסקי לא בהכרח מתאים לאימון זוגיות וכן הלאה. לאחר שבחרתם מאמן אישי שמתמחה בתחום שלכם זה הזמן לבצע פגישת הכרות (שעל פי רוב היא ללא עלות) ולבדוק כי יש בנכם כימיה טובה.

אימון אישי ועסקי

אימון עסקי

בדיוק כמו שאנחנו רוצים לשמור על גוף בריא לאורך שנים, כך חשוב גם לשמור על בריאות הנפש והחוויה האישית שלנו במיטבה. תקופות קשות ומאתגרות, יכולות להעלות שאלות קשות בכל מיני תחומים בחיים ובלית ברירה צריך לקבל את הכלים להתמודדות עם הקושי, בעזרת גורמים חיצוניים שיעזרו לכם. אם בעבר רבים בחרו לפנות לטיפולים קליניים מסוגים כאלו ואחרים. היום תהליך אימון אישי ועסקי הוא אחד מהתהליכים הכי נפוצים והכי משמעותיים שאתם יכולים לעבור בחיים. מגי בן יהודה מאמנת אישית עסקית, מצליחה להביא את לקוחותיה למצב שיא ההצלחה האישי והמקצועי שלהם, בכל תהליך אימון מחדש.

ליחידים וקבוצות – אימון אישי ועסקי

היופי בעולמות האימון הוא שאפשר לנהל את תהליך האימון בוואריאציות שונות ובסיטואציות שונות, ככל ואתם רוצים לקדם את החיים שלכם לנקודה מסוימת. זו היא עבודה אישית מאוד מורכבת שיכולה לאתגר אתכם, אבל גם ליצור לכם איכות חיים הרבה יותר טובה, על בסיס העבודה האישית שלכם. האימון הנכון ביותר, הוא אימון שבו אתם נמצאים במרכז, שבו אתם עובדים קשה ובו אתם מקבלים הנחייה של איש מקצועי ומיומן בתחומו. וזו היא בדיוק הסיבה שבגללה אתם רוצים לפנות לעזרת מגי בן יהודה מאמנת אישית ועסקית, שתוכל לקחת אתכם למקום הנכון לכם.

מה הוא תהליך אימון אישי ועסקי?

תהליך אימון אישי ועסקי, הוא תהליך שבו אתם מבקשים להסתכל בצורה פתוחה על אורח החיים הנוכחי שלכם, על כל היתרונות והחסרונות שלו. החוזקות האישיות, התכונות החיוביות, האתגרים המשמעותיים והדרכים שבהן הצלחתם להתמודד איתם. כל אלו הם אלמנטים שנבחנים בתהליך העבודה של האימון האישי. כמובן שבכל תלוי בנקודת המוצא והצרכים של התהליך והציפיות שלכם מעצמכם. אבל זו היא בעצם עבודה מאוד מורכבת שמתנהלת בצורה קצת שונה מול כל אדם ובכל סיטואציה, כך שמדובר על תהליך דינאמי שמתקדם ביחד עם החיים שלכם. ככל שאתם מרגישים שצריך להתמקד באירועים או תהליכים ספציפיים בחיים שלכם, המאמן יעזור לכם וינחה איך אפשר להטמיע את הכלים המקצועיים שלמדתם לאורך העבודה המשותפת.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
  קידום אתרים ושיווק באינטרנט קידום אתרים ושיווק באינטרנט
  דילוג לתוכן